O firmie

Słodownia w Strzegomiu nieopodal Wrocławia została założona i wyposażona w 1896 przez niemiecką rodzinę Wahrendorf. W latach 20-tych zasłynęła z produkcji  szerokiej palety wyjątkowej jakości słodów m.in. używanych do wyrobów piw: Pilzner, Wiener, Müncher. Od 11 maj 2016 r. Viking Malt Sp. z o.o. jest częścią fińskiej grupy z branży słodowniczej - Viking Malt Oy.

O wyborze obecnego profilu naszej produkcji zadecydowała wieloletnia tradycja,  związana z nią wiedza i doświadczenie oraz prawdziwy skarb w postaci oryginalnych, ponaddstuletnich urządzeń do słodowania i suszenia, których funkcjonowanie wsparliśmy nowoczesnymi technologiami. Pozwoliło nam to na osiągnięcie wyjątkowych walorów jakościowych oferowanych wyrobów, pośród których na pierwszym miejscu znajduje się słód karmelowy oraz kolorowe słody specjalne.
 
Nasze słody cieszą się dużym uznaniem odbiorców, dzięki czemu dostarczamy je do większości browarów w Polsce oraz do prawie 40 krajów na całym świecie, głównie do Europy, Azji i Afryki.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Uruchomienie sprzedaży detalicznej traktujemy jako ważne uzupełnienie naszej obecności w polskiej branży piwowarskiej, przede wszystkim chcemy w ten sposób dać się poznać szerszej rzeszy odbiorców, którymi  do tej pory były wyłącznie firmy. Cieszymy się, że dzięki zastosowaniu znakomitych strzegomskich słodów piwa produkowane w minibrowarach i na użytek domowy będą mogły mieć jeszcze wyższą jakość.